Talvise vaheaja abiprojekt

Nõmme Lastekaitse Liit pöördub Teie poole abipalvega.

Käesoleva aasta suvekuudel viisime ellu projekti “Kõht täis, meel hea!“. Projekti raames pakkusime toitu ja vaba aja tegevusi rohkem kui tuhandele lapsele. Projekt sai alguse murest nende laste pärast, kelle ainsaks korralikuks eineks päeva jooksul on koolitoit. Koolivaheaegadel on vähekindlustatud perede lastel kõht tühi. Peagi on käes talvine koolivaheaeg. Meie ümber on palju raskustesse sattunud lastega peresid, neile ei ole jõulud vaid rõõmu ja pühalikkuse aeg, vaid seda varjutab mure toimetuleku pärast. Peredel ei ole vahendeid, et võimaldada oma lastele kultuuriüritusi ega korralikku toitu, seetõttu on Nõmme LKL ja Unicef koos partnerorganisatsioonidega võtnud nõuks ulatada abikäsi 300- le kõige raskemas olukorras olevale perele, kus on sirgumas üle tuhande lapse.

Algatame talvise abiprojekti, et pühadejärgsel ajal, mil peredel on eriti raske toime tulla, oleks lastel kõht täis ja meel rõõmus. Jõulud ja vana aasta ärasaatmine on kulukad kõigile, kuid uue aasta saabudes on koolivaheaega ees veel täpselt nädal.

Kolmandal jaanuaril saab iga pere nädala vajadusi katva toiduabi paki, lastele raamatu ning pääsme kultuuriüritusele, et koolivaheaeg tühja ei läheks. Peredeni aitavad meil jõuda Tallinna kõikide linnaosade lastekaitsetöötajad, mittetulundusühingud ja õpetajad.

Projektis lööb kaasa hulgaliselt vabatahtlikke, mitte keegi ei saa selle töö eest palka.

Suvine toiduprojekt sai palju meediakajastust ning positiivset tagasisidet. Unicef Eesti pidas projekti Sinilinnu aastapreemia vääriliseks. Kuigi talvine projekt on ühekordne, planeerime ka sellele laiemat meediakajastust ning kõik koostööpartnerid, kes seda soovivad, saavad alati ära mainitud.

Perede abistamiseks korraldab Nõmme Lastekaitse Liit oma territooriumil, Kadaka pst.89, 11. detsembril suure jõululaada, kus kõik huvilised saavad soetada sümboolse hinnaga jõulukinke, kodutarbeid, rõivaid ja jalatseid. Kauba saatis liidule Mölndali Abistamiskeskus Rootsist.

Kutsume kõiki sooja südamega kodanikke, ettevõtteid ja firmasid projektis kaasa lööma, et toidupakkidest rohkem abi oleks.

Abikäe ulatas esimeste seas Saarioinen Eesti OÜ, kes abipakkidesse toidulisa kingib.

„Kutsume omalt poolt kõiki Eesti toidutööstuseid heategevusprojektis kaasa lööma ja pikal jõuluvaheajal puudustkannatavate perede lastele toidu jagamisega abikätt ulatama,“ ütles Saarioinen Eesti OÜ turundusjuht Katrin Tuisk. „Loodan, et kuigi me külma näpistamise vastu ei saa, siis näljanäpistuse suudame korraliku kõhutäiega eemale peletada küll,“ lisas Katrin Tuisk.

 

Nõmme Lastekaitse Liit avas annetusteks sihtotstarbelise konto Swedbankis: 221047691109

 

Aidake meil aidata!

 

Kaunist jõuluootust soovides,

Nõmme Lastekaiste Liit
www.nommelkl.ee

 
eapn_eesti

 

Ka sina saad aidata majanduslikesse raskustesse sattunud perede lapsi.
Nõmme Lastekaitse Liidu a/a nr Swedbankis on EE662200001120290029.

Liitu meie lastehoiu Facebooki lehega!